Partnerzy KSOW

Gmina Drużbice

Forma prawna:
Jednostka samorządu terytorialnego

NIP:
7692048540

REGON:
590648089

Adres siedziby:
łódzkie
Drużbice 77A
97-403 Drużbice

Numer telefonu: 44 631 10 78 wew.29
Strona WWW: www.druzbice.pl
Adres e-mail: s.szczypinska@druzbice.pl

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

V. Efektywne gospodarowanie zasobami

  • Gospodarowanie gruntami rolnymi
  • Optymalizacja zużycia wody
  • Odnawialne źródła energii

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Tożsamość i integracja społeczna
  • Infrastruktura wiejska ( m.in.: zagospodarowanie przestrzenne, gospodarka mieszkaniowa, internet)

Opis dotychczasowej działalności:

Gmina Drużbice administracyjnie przynależy do powiatu bełchatowskiego w województwie łódzkim.Na powierzchnię całkowitą gminy wynoszącą 113,33 km 2, składa się 47 wsi tworzących 31 sołectw. Wiodącą dziedziną działalności na terenie gminy jest rolnictwo. Ogólna powierzchni gruntów wynosi 11 337 ha. W strukturze użytkowania gruntów dominują użytki rolne są to: grunty orne, sady, łąki oraz pastwiska. W gminie przeważają małe, indywidualne gospodarstwa rolne, a w strukturze upraw dominują zbożna i ziemniaki. Z kolei, jeśli chodzi o produkcje zwierzęcą, dominuje hodowla bydła,trzody chlewnej oraz drobiu.

Walory przyrodniczo – krajobrazowe sprawiają, że gmina Drużbice stanowi ciekawą propozycję dla miłośników spokojnego wypoczynku w otoczeniu malowniczych lasów, łąk i pól.

Władze samorządowe gminy Drużbice od wielu lat z powodzeniem pozyskują środki pozabudżetowe. Najważniejsze przedsięwzięcia to między innymi działania proekologiczne mające na celu podwyższenie standardów życia mieszkańców, w tym budowa kanalizacji sanitarnej, budowa dróg lokalnych i OZE. Ponadto gmina angażuje się w tworzenie, modernizację i doposażenie obiektów użyteczności publicznej oraz w rozwój działalności kulturalno – oświatowej, sportowej i rekreacyjnej poprzez budowę placów zabaw, boisk, czy siłowni "pod chmurką". Naszą dumą jest pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych poprzez organizację dorocznego festiwalu "Na św. Marcina najlepsza gęsina", na którym nasze rodzime Koła Gospodyń Wiejskich prezentują wyborne dania z gęsiny.

Data rejestracji: 23.06.2020