Partnerzy KSOW

Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich

Forma prawna:
Jednostka naukowa/ uczelnia wyższa

NIP:
5540313107

REGON:
000001689

Adres siedziby:
kujawsko-pomorskie
Al. prof. S. Kaliskiego 7
85-796 Bydgoszcz

Numer telefonu: 52 3749444
Strona WWW: http://www.pbs.edu.pl/
Adres e-mail: BiuroRektora@pbs.edu.pl

Zasięg terytorialny:
regionalny

Priorytety PROW:

I. Transfer wiedzy i innowacje

  • Innowacje w hodowli zwierząt
  • Transfer wiedzy
  • Innowacje w przetwórstwie rolno-spożywczym

IV. Wzmacnianie ekosystemów

  • Ochrona gleb przed erozją
  • Zachowanie różnorodności biologicznej
  • Rolnictwo ekologiczne

Opis dotychczasowej działalności:

Początki uczelni to rok 1951: powołanie Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej – pierwszej w Bydgoszczy szkoły wyższej. Rok 1964 to już Wyższa Szkoła Inżynierska, a po kolejnych 10 latach - Akademia Techniczno-Rolnicza.

1 września 2021 roku rozpoczął się nowy rozdział w historii największej uczelni technicznej województwa kujawsko-pomorskiego. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy przekształcił się w Politechnikę Bydgoską.  

Politechnika Bydgoska kształci inżynierów od samego początku swojego istnienia. Obecnie w ofercie dydaktycznej znajduje się łącznie 35 kierunków na ośmiu wydziałach. Znakiem rozpoznawczym Politechniki Bydgoskiej są kierunki o profilu praktycznym z przeważającą liczbą ćwiczeń, zajęć laboratoryjnych, wydłużonym okresem praktyk, prowadzone w ścisłej współpracy z przedsiębiorstwami - liderami poszczególnych branż w regionie i kraju.

Absolwenci studiów o profilu praktycznym mają przewagę na rynku pracy z uwagi na zdobyte w czasie nauki doświadczenie zawodowe. Wiele zajęć prowadzonych jest przez przedstawicieli branży, co pozwala rozwijać wiedzę i umiejętności ściśle związane z wymaganiami przyszłych pracodawców. Kształcenie inżynierów na Politechnice Bydgoskiej wspiera nie tylko doświadczona kadra, ale również nowoczesna baza dydaktyczna, laboratoria czy projekty międzynarodowe.

Powstanie Politechniki jest naturalną konsekwencją transformacji. Poprzez zmianę nazwy podkreślono techniczny rodowód i charakter uczelni oraz jasno sprecyzowano kierunek rozwoju. Politechnika jest także odpowiedzią na oczekiwania otoczenia biznesowo-gospodarczego. To nowa, silna marka, a wraz z nią wzmacnia się akademicki charakter Bydgoszczy i województwa.

 

Data rejestracji: 14.02.2017