Partnerzy KSOW

Gminny Ośrodek Kultury w Purdzie

Forma prawna:
Państwowa lub samorządowa jednostka organizacyjna

NIP:
7393879612

REGON:
362842632

Adres siedziby:
warmińsko-mazurskie
Purda 12A
11-030 Purda

Numer telefonu: 895124663
Strona WWW: www.gokpurda.pl
Adres e-mail: biuro@gokpurda.pl

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Odnowa wsi
  • Tożsamość i integracja społeczna

Opis dotychczasowej działalności:

GOK w Purdzie to instytucja, która jest organizatorem wielu akcji oraz imprez kulturowych na terenie gminy Purda. Do najważniejszych cyklicznych wydarzeń organizowanych przez GOK zaliczyć należy:

- Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach - uroczystość organizowana w pierwszą sobotę lipca, odbywa się na historycznej granicy między Mazurami a Warmią, gdzie znajduje się Trakt Biskupi. Corocznie w Bałdach organizowane są uroczystości związane z upamiętnieniem witania nowo mianowanego biskupa na ziemiach warmińskich. Na uczestników wydarzenia corocznie czekają liczne koncerty, stoiska edukacyjne, handlowe (rękodzieło artystyczne, biżuteria, regionalne wędliny, pieczywo i sery, rzeźby w drewnie, obrazy, artystycznie dekorowane przedmioty z gliny i drewna, ręcznie szyte zabawki, wyroby szydełkowe itd.), prezentacje tradycyjnych rzemiosł i sztuki ludowej, dawne zabawy festynowe i podwórkowe, a także konkursy z nagrodami dla dzieci, dorosłych i całych rodzin.

- Dożynki Gminne - święto plonu organizowane zazwyczaj na koniec sierpnia bądź początek września. Podczas dożynek organizowany jest konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, można również zobaczyć i posłuchać artystów prezentujących różne style muzyczne.

W okresie wakacji letnich i ferii zimowych GOK w Purdzie organizuje czas wolny dzieciom z terenu gminy. Dzieci korzystają z oferty świetlicowej oraz mają możliwość udziału w wycieczkach. W ostatnich latach GOK zorganizował wycieczkę do Warszawy, Torunia, Nidzicy. GOK w Purdzie daje mieszkańcom gminy Purda możliwość korzystania z zajęć organizowanych w świetlicach wiejskich. Do najpopularniejszych zaliczają się warsztaty ceramiczne, zajęcia ruchowe (piłka nożna, taekwondo, rugby, zumba) oraz zajęcia szachowe, teatralno-umuzykalniające i plastyczne. Wśród wydarzeń zorganizowanych przez GOK znalazły się wystawy, wernisaże, imprezy plenerowe i koncerty, występy kabaretów, gale, warsztaty, szkolenia, wydarzenia z okazji Dnia Kobiet, Dnia Dziecka, itd.

Data rejestracji: 14.02.2019