Partnerzy KSOW

Miasto i Gmina Gąbin

Forma prawna:
Jednostka samorządu terytorialnego

NIP:
7743211258

REGON:
611015425

Adres siedziby:
mazowieckie
ul. Stary Rynek 16
09-530 Gąbin

Numer telefonu: (24) 267 41 50
Strona WWW: www.gabin.pl
Adres e-mail: urzad-sekretariat@gabin.pl

Zasięg terytorialny:
lokalny

Priorytety PROW:

II. Rentowność i konkurencyjność gospodarstw

  • Alternatywne źródła dochodów dla rolników (różnicowanie dochodów gospodarstw)

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Tożsamość i integracja społeczna
  • Dostęp do rynku pracy/ podnoszenie kwalifikacji

Opis dotychczasowej działalności:

Gąbin jest jednym z najstarszych mazowieckich miast. Po raz pierwszy nazwa Gąbin pojawiła się w przekazach źródłowych w 1215r. Na powierzchni 146 km2 zamieszkuje blisko 11 tys. osób. Obszary leśne otaczające Gąbin, największe w okolicach Warszawy i Łodzi jeziora oraz przepiękne tereny pomiędzy Wisłą a otuliną Gostynińsko – Włocławskiego Parku Krajobrazowego dostarczają mieszkańcom oraz turystom wielu niepowtarzalnych doznań.

 

Miasto i Gmina Gąbin dysponują atrakcyjnymi terenami pod budownictwo mieszkaniowe i letniskowe, a także terenami pod działalność inwestycyjną i gospodarczą; posiadają również bardzo dobre warunki dla rozwoju rolnictwa.

 

Dzięki posiadaniu kompleksowego planu zagospodarowania przestrzennego, ulega skróceniu proces przygotowania inwestycji, skutkiem czego na terenie Miasta i Gminy Gąbin prowadzonych jest najwięcej inwestycji ze wszystkich gmin powiatu płockiego.

 

Miasto i Gmina Gabin jest członkiem Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego i Związku Gmin Regionu Płockiego, których głównym zadaniem jest ochrona środowiska, segregacja odpadów, budowa przydomowych oczyszczalni ścieków oraz promocja regionu. Okolice Gąbina to również ogromne bogactwo kulturowe; pielęgnowanie tradycji ludowych i folkloru. Możemy się pochwalić m.in. 82 stanowiskami archeologicznymi o dużej wartości poznawczej. Gąbin jest znanym w kraju rejonem produkcji szkółkarskiej. Rocznie „wychodzi” z niego ok. 2 mln drzewek i krzewów owocowych, eksportowanych też do Niemiec, Holandii, Czech, Rumunii, Rosji i na Białoruś. Chcąc dorównać jakości produkcji w krajach zachodnioeuropejskich UE, gąbińscy szkółkarze systematycznie modernizują własne gospodarstwa, unowocześniają sposób produkcji

 

Miasto i Gmina Gąbin zrealizowała i realizuje projekty współfinansowane z funduszy Unii Europejskiej, także ze środków krajowych.

 

Ważnym działaniem samorządu jest uzyskanie wparcia finansowego na realizację inwestycji m.in. z NFOŚiGW, WFOŚiGW, RPO WM oraz PROW.

Data rejestracji: 16.02.2017