Partnerzy KSOW

Polska Sieć LGD - Federacja Regionalnych Sieci LGD

Forma prawna:
Organizacja pozarządowa (m.in.: stowarzyszenia, fundacje, KGW, OSP)

NIP:
7651689236

REGON:
321211292

Adres siedziby:
zachodniopomorskie
ul. Dąbrowskiego 6
78-600 Wałcz

Numer telefonu: 606542232
Strona WWW: polskasieclgd.pl
Adres e-mail: polskasieclgd@wp.pl

Zasięg terytorialny:
ogólnopolski

Priorytety PROW:

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Leader/ RLKS
  • Odnowa wsi

Opis dotychczasowej działalności:

Polska Sieć LGD jest federacją 16 sieci regionalnych, której celem jest budowanie platformy współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy lokalnymi grupami działania oraz ich sieciami regionalnymi, a także z innymi organizacjami i osobami związanymi z realizacją podejścia Leader oraz pozostałych osi PROW.

Jesteśmy najaktywniejszą organizacją w zakresie promocji wdrożenia mechanizmu RLKS w Polsce, jak również aktywnie uczestniczyliśmy w konsultacjach PROW 2014 –2020.

Aktywnie uczestniczymy w kreowaniu polityki państwa oraz Unii Europejskiej wobec wsi i terenów wiejskich; włączamy się w sieć kontaktów i współpracy na poziomie krajowym i europejskim w zakresie wypracowania wspólnych stanowisk, wymiany dobrych praktyk, realizacji wspólnych przedsięwzięć; mamy swoje przedstawicielstwo w grupie roboczej do spraw Lidera, do spraw Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz w Europejskiej Sieci Rozwoju Obszarów Wiejskich

Uczestniczymy w opiniowaniu aktów prawnych i podejmowaniu inicjatyw legislacyjnych zmierzających do stanowienia prawa sprzyjającego zrównoważonemu rozwojowi obszarów wiejskich;

Wspieramy działania służące budowie kapitału społecznego oraz poprawie jakości życia i dywersyfikacji ekonomicznej na obszarach wiejskich.

Sieć skutecznie przeprowadziła kampanię w/s zmiany podziału środków na województwa w nowym okresie, niekorzystnego dla części województw w Polsce.

Również skutecznie zabiegała o zmianę rozporządzenia w zakresie tzw. 15% wkładu własnego LGD.

PS LGD uczestniczy w pracach europejskiej sieci ELARD, mając dzięki temu dostęp do aktualnych informacji i planowanych zmianach.

Możemy na bieżąco obserwować jak funkcjonuje podejście w innych krajach i proponować korzystne dla nas rozwiązania.

Data rejestracji: 09.02.2017