Partnerzy KSOW

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu

Forma prawna:
Jednostka naukowa/ uczelnia wyższa

NIP:
9561937370

REGON:
871092619

Adres siedziby:
kujawsko-pomorskie
ul. Młodzieżowa 31a
87-100 Toruń

Numer telefonu: 56 66 09 206
Strona WWW: www.wsb.pl/efs
Adres e-mail: wsb@wsb.torun.pl

Zasięg terytorialny:
ogólnopolski

Priorytety PROW:

I. Transfer wiedzy i innowacje

  • Transfer wiedzy

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

  • Aktywizacja społeczna
  • Ekonomia społeczna i ekonomia doświadczeń
  • Dostęp do rynku pracy/ podnoszenie kwalifikacji

Opis dotychczasowej działalności:

Wyższa Szkoła Bankowa to pierwsza w Toruniu niepubliczna uczelnia biznesowa. Od 18 lat kształci studentów na kierunkach o charakterze ekonomicznym, gospodarczym i finansowym. Kilkunastoletni dorobek to świadectwo nie tylko stabilnej pozycji, ale profesjonalnej kadry oraz wypracowanych metod dydaktycznych. W 2007 r. uruchomiony został Wydział Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy WSB w Toruniu.

 

WSB w Toruniu to jedna z dziewięciu uczelni należących do Grupy Wyższych Szkół Bankowych zlokalizowanych w Chorzowie, Gdańsku, Gdyni, Opolu, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy i Wrocławiu. Założycielem Wyższych Szkół Bankowych jest Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia.

 

Co nas wyróżnia?

Jako uczelnia biznesu potrafimy łączyć wiele dziedzin, dlatego kierunki, jakie proponujemy na studiach I stopnia, II stopnia i podyplomowych są tak zróżnicowane. Ale łączy je jedno – biznes i praktyka. Uczymy jak przekuć wiedzę i umiejętności w dobrze płatną pracę, jak wykorzystać swoje predyspozycje w satysfakcjonujące zajęcie. Nasi absolwenci są naszą wizytówką. Co roku wdrażamy innowacje w nauczaniu i funkcjonowaniu uczelni. Dzięki takiemu podejściu doceniają nas pracodawcy z regionu, a historie sukcesów naszych studentów napawają dumą.

 

Unikatowa oferta edukacyjna

Kształcimy na studiach I, II stopnia, w tym studiach inżynierskich, oraz studiach podyplomowych. Jako jedyni w regionie kształcimy na interdyscyplinarnych kierunkach, powstałych w oparciu o zapotrzebowanie rynku pracy, są wśród nich min. Inżynieria Zarządzania, Informatyka w Biznesie czy Prawo i Psychologia w Biznesie. Jako jedyni w Polsce kształcimy na kierunku Design w Biznesie. Jako pierwsi w Bydgoszczy uruchomiliśmy studia MBA, we współpracy z Franklin University.

 

Współpraca z biznesem

Praktyczność kształcenia jest możliwa dzięki ścisłej współpracy z środowiskiem biznesu. Programy studiów opracowujemy wspólnie z jego przedstawicielami. Kierunki posiadają swoic

Data rejestracji: 09.12.2016