Partnerzy KSOW

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO KALCHEM SP Z O O

Forma prawna:
Spółka handlowa (spółka z o.o, spółka akcyjna, spółka jawna, itp.)

NIP:
8741750394

REGON:
340671277

Adres siedziby:
kujawsko-pomorskie
Wielki Głęboczek 150
87-313 Wielki Głęboczek

Numer telefonu: 668 186 407
Strona WWW: www.kalchem.com.pl
Adres e-mail: e.najda@kalchem.com.pl

Zasięg terytorialny:
ogólnopolski

Priorytety PROW:

I. Transfer wiedzy i innowacje

 • Innowacje w łańcuchach żywności
 • Innowacje w uprawie
 • Innowacje w ochronie środowiska

II. Rentowność i konkurencyjność gospodarstw

 • Rolnictwo precyzyjne
 • Usługi rolnicze

III. Organizacja łańcucha dostaw żywności

 • Skrócone łańcuchy dostaw żywności

IV. Wzmacnianie ekosystemów

 • Ochrona gleb przed erozją

V. Efektywne gospodarowanie zasobami

 • Gospodarowanie gruntami rolnymi
 • Optymalizacja zużycia wody
 • Gospodarka leśna/ zalesianie

VI . Zrównoważony rozwój terytorialny

 • Budowanie marki terytorialnej
 • Leader/ RLKS
 • Przedsiębiorczość/ pozarolnicze miejsca pracy

Opis dotychczasowej działalności:

Jesteśmy firmą działającą w branży rolniczej już prawie 20 lat. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam dobrze zrozumieć rolnika i jego potrzeby co do doboru maszyn do swojego gospodarstwa.

Swoją działalność rozpoczęliśmy od sprzedaży środków ochrony roślin akcesoriów ogrodniczych i narzędzi. Jednak szybko wprowadziliśmy do swojej oferty maszyny rolnicze części zamienne oleje oraz usługi serwisowe maszyn rolniczych.

Od roku 2009 zostaliśmy autoryzowanym dealerem marki CLAAS w Polsce. Jest to jeden z wiodących producentów maszyn rolniczych na świecie. Posiada szeroką gamę maszyn takich jak kombajny sieczkarnie ciągniki ładowarki maszyny zielonkowe oraz nowoczesną technologię usprawniającą pracę.

Poza marką CLAAS nasza firma oferuje również maszyny innych producentów HORSCH HARDI TOSCANO PICHON UMEGA AKPIL SULKY PRONAR AGRIMET i inne. Prowadzimy sprzedaż maszyn nowych jak i używanych.

 

Cały czas staramy się poszerzać nasz asortyment maszyn. Od tego roku w naszej ofercie znajdą Państwo siewniki pneumatyczne marki TOSCANO- jest to nowość na polskim rynku rolniczym. Pod marką Toscano produkowane są zaawansowane maszyny do uprawy roli pielenia rozdrabniania siewu. Od dziesięcioleci firma oferuje najskuteczniejsze rozwiązania dla światowych rolników.

Gwarancją odpowiedniej wydajności pracy maszyn rolniczych jest ich odpowiednie użytkowane konserwacja i serwisowanie. Wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza którą posiada nasz zespół serwisantów sprawiają że jesteśmy w stanie szybko i trafnie zdiagnozować usterkę a następnie usunąć ją. Nasz dział serwisu to ponad 30-stu pracowników i 25 aut serwisowych wyposażonych w odpowiednie narzędzia pozwalające na naprawę u klienta.

Kolejnym mocnym aspektem naszej firmy jest dział części zamiennych. Większość części eksploatacyjnych jest dostępna od ręki - dzięki temu nasi klienci nie mają długich przerw podczas prac polowych co jest bardzo ważne szczególnie podczas okresu żniwnego. Warto dodać że wszystkie części są oryginalne- co daje większą pewność na ich dłuższą eksploatację. Poza sprzedażą stacjonarną prowadzona jest również sprzedaż wysyłkowa.

Data rejestracji: 22.10.2023