Projekty 2014-2020

Agroliga 2022 - Krautex

KONTEKST I CELE PROJEKTU

Przedsiębiorstwo Handlowe Krautex, które powstało w 1992 roku , cały czas prężnie rozwija się na rynku handlowym w Polsce jak i za granicą naszego kraju.

Zajmuje się przetwórstwem, produkcją oraz handlem ziołami leczniczymi i przyprawowymi. Głównymi produktami działalności firmy są: tymianek pospolity, melisa lekarska, mięta pieprzowa, kozłek lekarski, rumianek pospolity oraz rumian szlachetny.

Średnia roczna sprzedaż wynosi około 3000 ton.

Skupowane zioła pochodzą z upraw zielarskich oraz z naturalnych stanowisk z południowo – wschodniej części Polski.

Dostawcami firmy są gospodarstwa rolne posiadające wieloletnie doświadczenie w uprawie ziół dzięki temu jakość pozyskiwanych surowców jest bardzo wysoka.

Firma posiada własne suszarnie, które umożliwiają plantatorom sprzedaż towarów prosto z pola uprawnego.

Przedsiębiorstwo współpracuje także z certyfikowanymi gospodarstwami ekologicznymi dzięki czemu jest w stanie wytworzyć również produkty ekologiczne.

Firma zatrudnia około 40- 50 osób.

 

Celem projektu firmy Krautex było dofinansowanie do suszarni ziół oraz laboratorium w którym otrzymuje się ekstrakt olejku zielnego np. tymiankowego .

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA

W ramach projektu podjęto działania, które miały na celu dofinansowanie własnego zakładu przetwórczego  min. wspomaganie własnego przetwórstwa , produkcji  oraz handlu  ziołami leczniczymi i przyprawowymi. 

OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI

Podjęte działania pozwoliły na podniesienie jakości ziół sprzedawanych do punktów odbioru , czystości pakowanych gatunków kwiatu , miału ziołowego . Dzięki temu firma jest w stanie wytworzyć produkty o wysokiej jakości mieszanki zielarskiej .

 


Beneficjent

PH Krautex

Kolonia Łopiennik Dolny 1, 21-351 Łopiennik Górny

Tel: 82 577 30 92

WWW: www.krautex.pl


Program operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Priorytet PROW:

II. Zwiększanie rentowności gospodarstw i konkurencyjności wszystkich rodzajów rolnictwa we wszystkich regionach oraz promowanie innowacyjnych technologii w gospodarstwach i zrównoważonej gospodarki leśnej.

Działanie PROW:

M04-Inwestycje w środki trwałe


Termin i miejsce realizacji

Termin realizacji projektu: 09.2017 - 08.2022

Zasięg krajowy -

Koszt projektu

Całkowity koszt projektu: 100.000,00

w tym środki z UE: 100.000,00

z budżetu państwa: 0,00

z budżetu samorządów: 0,00

środki prywatne: 0,00

inne: 0,00