Projekty 2014-2020

Organizacja eko-przyjaznych wesel w szczególności w zakresie dekoracji z wykorzystaniem lokalnych i sezonowych produktów rolnych.

KONTEKST I CELE PROJEKTU

Celem projektu było założenie firmy w miejscowości Zalesie oraz rozwój gospodarczy obszarów LGD. Beneficjentka to 24-letnia studentka, która wychodząc naprzeciw dzisiejszym trendom ślubnym, dekoruje „ekologiczne wesela” przy użyciu naturalnych lokalnych zasobów przyrodniczych, takich jak np. sezonowe warzywa i owoce, zwiększyła się aktywność gospodarcza mieszkańców obszaru LGD. Beneficjentka nie stosuje żadnych plastikowych dekoracji, nie używa również jednorazowych produktów ze sztucznych materiałów. Filozofia firmy ma swoje odzwierciedlenie również w strategii marketingowej – beneficjentka nie stosuje banerów reklamowych, czy drukowanych ulotek. Inwestuje w reklamę na branżowych portalach internetowych i w prasie.

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA

Beneficjentka dzięki wsparciu ze środków PROW 2014-2020 kupiła wyposażenie i urządzenia niezbędne do organizacji eventów. Wytwornica baniek mydlanych z powodzeniem zastępuje gumowe balony. Zakupiony tablet umożliwia komunikację z klientami, prezentację oferty i zdjęć, ułatwia działania marketingowe. Z pozyskanych środków beneficjentka sfinansowała również rattanowe krzesła dla pary młodej i komplet wypoczynkowy do popularnej na weselach boho tzw. strefy chillout. Ze środków PROW Pani Katarzyna zakupiła również wielorazowe elementy dekoracyjne sali i mebli tj. girlandę oświetleniową, drewniane składane krzesła, stoły, bieliznę stołową, świeczniki, podtalerze oraz podświetlany napis.

OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI

Projekt, w wymiarze osobistym beneficjentki, jest spełnieniem jej dążeń związanych z zawodowym usamodzielnieniem.

Obszar LGD zyskał unikatową na skalę gminy firmę, co sprzyja lokalnemu rozwojowi. Na rynku żadna wypożyczalnia dekoracji weselnych nie oferuje dekoracji ekologicznych, pozyskanych od lokalnych gospodarzy, żaden organizator eventów nie ma w ofercie ekologicznych wesel. Przedsiębiorstwo wpływa na aktywizację mieszkańców zajmujących się produkcją owoców i warzyw, wykorzystywanych do dekoracji przyjęć co sprzyja bioróżnorodności, a także popularyzuje ochronę środowiska. Z oferty firmy mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy obszaru LGD: pary młode planujące ślub i wesele, rodzice chcący zorganizować przyjęcie dla małych dzieci, osiemnastolatkowie i inni jubilaci wyprawiający urodziny, a także średnie i duże firmy poszukujące rozwiązań na nietypowe imprezy integracyjne.

Operacja jest innowacyjna, ponieważ wprowadzono na rynek nową usługę w postaci organizacji ekologicznego wesela/eventu. Beneficjentka wyszła naprzeciw trendom pro-ekologicznym, do dekoracji używa jedynie naturalnych materiałów. Wszelkie działania ekologiczne mają na celu przeciwdziałanie zmianom klimatu i dają konsumentom poczucie odpowiedzialności za los planety. W perspektywie wnioskodawczyni jest organizacja wesel „unplugged”, czyli bez prądu, a przy blasku świec i dźwiękach koncertów akustycznych.


Beneficjent

Katarzyna Ginda-Kopeć

Zalesie 49, 77-400 Złotów

E-mail: Kasia.gindakopec1@gmail.com


Program operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Priorytet PROW:

VI. Wspieranie włączenia społecznego, ograniczania ubóstwa i rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich

Działanie PROW:

M19-Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS)


Termin i miejsce realizacji

Termin realizacji projektu: 05.2021 - 10.2022

Zasięg lokalny -

Koszt projektu

Całkowity koszt projektu: 60.000,00

w tym środki z UE: 38.178,00

z budżetu państwa: 21.822,00

z budżetu samorządów: 0,00

środki prywatne: 0,00

inne: 0,00