Projekty 2014-2020

Rozwój działalności przez innowacyjną, całodobową i bezpieczną formę sprzedaży naturalnych produktów lokalnych

KONTEKST I CELE PROJEKTU

W 1975 roku rodzina Dębskich założyła w Rabowicach koło Swarzędza sad. Od roku 1996 prowadzony jest zgodnie z metodyką Integrowanej Produkcji (IP), co potwierdzają przyznawane co roku certyfikaty. Sklep z owocami otworzono w 1999, by nawiązywać relacje z miejscową społecznością.

Apple Valey Karolina Dębska – Zeidler to działalność pozarolnicza, która powstała w celu zwiększenia asortymentu – przetwarzane są produkowane w sadzie owoce. Powstają musy jabłkowe, soki, powidła. Są to produkty niskoprzetworzone i bez dodatku cukru, wytwarzane z owoców rosnących na terenie gospodarstwa rolnego, prowadzonego przez rodzinę Dębskich. Firma dba o promocję zdrowych nawyków żywnościowych. Stara się promować jedzenie świeżych owoców, szczególnie jabłek. Gospodarze oprowadzają po swoim sadzie grupy, w tym dzieci. Swoimi działaniami nie tylko pozyskują klientów, ale również prowadzą biznes odpowiedzialny społecznie, angażując się w lokalne inicjatywy i budując więzi z klientami.

W czasie pandemii sklep firmowy, w którym społeczność lokalna mogła zaopatrywać się w zdrowe produkty, został zamknięty. Intencją projektu było zapewnienie klientom stałego dostępu do owoców i przetworów.

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA

W przekonaniu państwa Dębskich jedzenie świeżych lokalnych owoców jest ważne dla zdrowia i nie powinno być niczym ograniczane, dlatego zainwestowali w sprzedaż towarów wprost z automatu.

Owocomat jest zasilany energią z paneli fotowoltaicznych, zapewniając odpowiednią dla przechowywania owoców temperaturę. Urządzenie stoi na placu przed sklepem stacjonarnym, tuż przy parkingu. Dostęp do owocomatu nie jest w żaden sposób ograniczony, kupujący mogą korzystać z niego o każdej porze dnia i nocy. Płatność za towar jest obsługiwana bezgotówkowo.

 

OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI

Projekt jest innowacyjny w regionie i stworzył nową ofertę dla klientów, wykorzystując nowoczesne technologie. Owocomaty pojawiły się już w Polsce, nie ma takiego jednak w najbliższej okolicy.

Właściciel nie tylko zapewnia sobie dywersyfikację dochodów, ale również poznaje preferencje klientów i buduje z nimi relację opartą na zaufaniu. Niewielkim kosztem firma buduje wizerunek, dbając równocześnie o klimat – owocomat jest zasilany energią z instalacji fotowoltaicznej, a ludzie kupują produkt blisko swojego miejsca zamieszkania, co ogranicza ślad węglowy.


Beneficjent

Apple Valley Karolina Dębska - Zeidler

Średzka 8a Rabowice, 62-020 Swarzędz

Tel: 693905855

WWW: www.debski-sad.pl

E-mail: karolina@debski-sad.pl


Program operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020


Termin i miejsce realizacji

Termin realizacji projektu: 03.2022 - 03.2023

Zasięg lokalny - Polska wielkopolskie

Koszt projektu

Całkowity koszt projektu: 11.084,60

w tym środki z UE: 5.301,10

z budżetu państwa: 0,00

z budżetu samorządów: 0,00

środki prywatne: 5.783,50

inne: 0,00