Projekty 2014-2020

Rower elektryczny "Kosynier"

KONTEKST I CELE PROJEKTU

Firma Michała Bielawskiego zajmuje się produkcją roweru elektrycznego Kosynier Speed, służącego m.in. do bicia rekordów prędkości. Rower wyposażony jest w dwa silniki elektryczne, jeden z tyłu i drugi w przednim kole. Model ten jest użytkowany na torach. Projekt roweru wykonał  uzdolniony, polski designer Mateusz Przystał, który brał udział przy projektowaniu wnętrza najnowszego Ferrari.

Rower elektryczny Kosynier Rec dedykowany jest operatorom kamer i realizatorom telewizyjnym. Będzie wyposażony w technologie audio-video umożliwiające realizację na żywo relacji z maratonów biegowych, jak i wyścigów kolarskich. Motocykle spalinowe i siedzący na nich operatorzy zostaną zastąpione ekologicznymi rowerami i najnowszą technologią audiowizualną.

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA

Projekt pozwolił na zrealizowanie celu, jakim było utworzenie firmy oraz samozatrudnienie i zakup niezbędnego sprzętu. Natomiast środki na budowę roweru zebrano na zasadzie crowdfundingu od polskich internautów. Następnie przeprowadzone zostały testy akumulatorów i silników elektrycznych. Próby przeprowadzono m. in. w trakcie podjazdu pod górę w Bieszczadach, na którą nie ma drogi, a jedynie szlak pieszy. Nietypowy test pozwolił zapoznać się z wytrzymałością podzespołów i ramy.

OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI

Do realizacji projektu niezbędny był zakup maszyn i urządzeń specjalistycznych. W ramach dotacji  zakupione zostały: profesjonalny stół spawalniczy, frezarko-wiertarka, tokarka precyzyjna, przecinarka taśmowa oraz spawarka. Produkcja polega również na zamawianiu podzespołów niezębnych do stworzenia konkretnego modelu. Konstruktorzy korzystają z polskich produktów dostępnych na lokalnym rynku.

Realizacja zamówienia odbywa się indywidualnie pod klienta. Zamówienia realizowane są przez użytkowników z całego świata.

Nieszablonowe podejście przedsięwzięcia polega na połączeniu tradycyjnego rzemiosła z nowoczesnymi technologiami. Rowery będą wyposażone w innowacyjne rozwiązania pozwalające na sterowanie nimi i kontrolę zdalną. Będzie można m.in. za pomocą telefonu z dużej odległości zablokować rower, co chroni przez kradzieżą. Przebieg produkcji wykorzystuje innowacyjne rozwiązania.

Klienci otrzymają film z sześciu kamer, na którym zobaczą,  jak montowany jest ich pojazd. W tym celu stworzona została specjalna aplikacja, pozwalająca klientowi na podgląd zasięgu prac.  Wraz z 25 polskimi firmami przedsiębiorstwo zakwalifikowało się w 2019 r. na wyjątkową imprezę Pioneers500 - na którą zapraszane są nowatorskie projekty z całego świata. Na najstarszych targach innowacji - iENA w Norymberdze otrzymało złoty medal za design.


Beneficjent

Michał Bielawski

ul. Bukowa 31, 64-320 Buk

Tel: 697 622 296

WWW: https://kosynier.eu/pl/rower-elektryczny-retro

E-mail: marcin@kosynier.eu


Program operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Priorytet PROW:

VI. Wspieranie włączenia społecznego, ograniczania ubóstwa i rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich

Działanie PROW:

M19-Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER (RLKS)


Termin i miejsce realizacji

Termin realizacji projektu: 05.2019

Zasięg krajowy - Polska

Koszt projektu

Całkowity koszt projektu: 50.000,00

w tym środki z UE: 50.000,00

z budżetu państwa: 0,00

z budżetu samorządów: 0,00

środki prywatne: 0,00

inne: 0,00