Projekty 2014-2020

Rozwój działalności gospodarczej poprzez wprowadzenie nowych usług - Oponiarnia Przyborów

KONTEKST I CELE PROJEKTU

Poszerzenie zakresu prowadzonej działalności było odpowiedzią na rosnący popyt społeczności na kompleksową usługę dotyczącą zakupu opon. Prowadzona dotychczas sprzedaż opon za pośrednictwem sklepu on-line okazała się niewystarczająca. Klienci bowiem warunkowali zakup opon, możliwością ich montażu w miejscowości odbioru. W związku z tym, podjęto decyzję o rozszerzeniu zakresu oraz wprowadzeniu zaawansowanych i kompleksowych usług wulkanizacyjnych, które pozwolą na obsługę nie tylko samochodów osobowych, ale także pojazdów ciężarowych, budowlanych czy wielkogabarytowych.

ZREALIZOWANE DZIAŁANIA

W ramach projektu podjęto różnorodne kroki zmierzające do stworzenia profesjonalnego punktu obsługi klienta:

- dostosowano budynek ( wykonano ocieplenie i elewację, zakupiono piec na pelet oraz c.o oraz zagospodarowano teren wokół budynku);

- zakupiono specjalistyczne urządzenia do zakładu wulkanizacyjnego;

- utworzono stronę internetową umożliwiającą kontakt z klientami ( rezerwacja usług on-line) Oponiarnia Przyborów Serwis opon - Siedziba Firmy w: Przyborów (business.site);

- stworzono dwa stanowiska pracy - dla pracownika obsługi klienta oraz wulkanizatora.

OSIĄGNIĘTE REZULTATY I WNIOSKI

Efektem realizacji projektu jest stworzenie kompleksowego serwisu opon oferującego szeroki wachlarz usług dla różnorodnych odbiorców. W tym miejscu pomoc znajdą zarówno właściciele rowerów, skuterów, motocykli, samochodów osobowych, jak i  suwów, samochodów ciężarowych, przemysłowych czy rolniczych. Oponiarnia oferuje wszelkie usługi wchodzące w zakres wulkanizacji: profesjonalne sprawdzenia stanu opon, zakup i założenie nowych opon, wyważenie koła, wyprostowanie felgi czy usługa piaskowania i sodowania felg. W ofercie znajduja się zarówno opony nowe, jak i używane, począwszy od marek budżetowych po marki premium. Firma stale poszerza swój asortyment by zapewniać klientom produkty dopasowane do ich potrzeb.

Wartością dodaną projektu jest przyjęcie zakładu do grona renomowanych serwisów Driver Polska, co dodatkowo podnosi prestiż miejsca oraz podkreśla jakość wykonywanych w nim usług.

 


Beneficjent

Katarzyna Opaczyńska

ul. Odrzańska 10, 67-100 Przyborów

Tel: 728 826 643

E-mail: oponiarnia.przyborow@gmail.com


Program operacyjny

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020

Priorytet PROW:

VI. Wspieranie włączenia społecznego, ograniczania ubóstwa i rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich

Działanie PROW:

M06-Rozwój gospodarstw i działalności gospodarczej


Termin i miejsce realizacji

Termin realizacji projektu: 01.2018 - 05.2019

Zasięg wojewódzki - dolnośląskie , lubuskie

Koszt projektu

Całkowity koszt projektu: 225.512,55

w tym środki z UE: 142.200,00

z budżetu państwa: 0,00

z budżetu samorządów: 0,00

środki prywatne: 83.312,55

inne: 0,00