|

AGROLIGA 2021 – weź udział w konkursie  

Już od 28 lat organizowany jest konkurs AGROLIGA, który ma ogromne znaczenie w upowszechnianiu przedsiębiorczości i nowoczesnych technologii produkcyjnych w rolnictwie. Uczestnicy konkursu to awangarda pomysłowości i kreatywności w poszukiwaniu nowych konkurencyjnych rozwiązań.

Konkurs AGROLIGA pozwala na prezentację dorobku rolnictwa i firm funkcjonujących w tym  obszarze z terenu poszczególnych województw. Laureatami wojewódzkimi są rolnicy i przedstawiciele agroprzedsiębiorstw, którzy wyróżniają się osiąganymi efektami technologicznymi i ekonomicznymi, rozwijają swoją działalność przy pomocy funduszy unijnych oraz wykazują zaangażowanie w życie lokalnej społeczności.

Współzawodnictwo w AGROLIDZE to także olbrzymia reklama, która w obecnych warunkach gospodarczych jest niebywale istotnym sposobem na przekazywanie informacji handlowych o gospodarstwie lub przedsiębiorstwie.

 Wojewódzkie etapy konkursu organizowane są przez  ośrodki doradztwa rolniczego, natomiast etap krajowy przez redakcję Programu 1 TVP  i stowarzyszenie AgroBiznesKlub. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz prezesów: TVP S.A., ARiMR, KOWR i KRUS.

Prace komisji konkursowych rozpoczną się już w drugiej dekadzie maja.

Uczestnicy do konkursu będą mogli być zgłaszani przez doradców rolnych ośrodków doradztwa rolniczego, poprzez wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego w obu ocenianych kategoriach komisja weźmie pod uwagę również: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

W województwie podlaskim właśnie rusza kolejna edycja konkursu AGROLIGA. W tym roku ponownie na etapie wojewódzkim zostaną wybrani Mistrzowie w dwóch kategoriach: Rolnik i Firma. Będą oni reprezentować region podlaski w tym konkursie na szczeblu krajowym. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przyjmuje już zgłoszenia kandydatów, działających w obrębie województwa podlaskiego i województw ościennych (w przypadku firm). Potrzebujesz więcej informacji – wejdź na stronę PODR w Szepietowie.

Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia!