|

Z wizytą w świecie agroturystyki — wyjazd studyjny

Częstym wyzwaniem stojącym przed osobami posiadającymi gospodarstwa agroturystyczne lub tymi, którzy pragną rozpocząć taką działalności, jest ograniczona dostępność do wiedzy i doświadczenia obecnych już w branży osób i gospodarstw.

Co zrobić, aby znaleźć odpowiedzi na szereg pytań, zajmujących osoby stawiające pierwsze kroki w tego rodzaju działalności? Jak zmienić swoje gospodarstwo, aby było w stanie konkurować z najlepszymi na rynku? W odpowiedzi na te pytania, nasz partner — Wielkopolska Organizacja Turystyczna — zorganizował wyjazd studyjny do kilku miejsc na mapie województwa dolnośląskiego, znanych ze stosowania dobrych praktyk rolno-spożywczych i turystycznych, w oparciu o bogactwo regionu i samodzielnie wytwarzane produkty.

Podczas wyjazdu zorganizowano również wykład na temat tego, czym jest i co znaczy dzisiaj agroturystyka oraz turystyka wiejska, a także — jakie warunki należy spełnić, aby przyciągnąć do swojego miejsca jak najwięcej turystów. Wykład poprowadzony został przez członków kapituły Szlaku kulinarnego ,,Smaki Dolnego Śląska” oraz przedstawiciel stowarzyszenia ,,Partnerstwo dla Doliny Baryczy”.


Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie organizatora wyjazdu.

Aby dowiedzieć się więcej o projekcie, kliknij tutaj.