|

Co dalej z polskim rolnictwem? [Aktualizacja]

Zdjecie przedstawia znak ze strzalkami w dwoch przeciwnych kierunkach, znajdujący się na pustym polu na wsi.

Z okazji jubileuszu 50 lat swojej działalności, Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN organizuje cykl wydarzeń dotyczących rozwoju naszego kraju, ze szczególną uwagą podchodzących do rozwoju obszarów wiejskich i wyzwań stojących przed ich mieszkańcami. Jednym z punktów cyklu, jest zbliżająca się debata o nazwie „WPR 2030 — co dalej z polskim rolnictwem?”, która będzie ogólnodostępna dla wszystkich chętnych jej śledzenia.

[AKTUALIZACJA]

Jak podaje IRWiR PAN , Mając na uwadze rekomendacje władz PAN w sprawie zasad bezpieczeństwa w obecnej sytuacji pandemicznej, podjęto decyzję o przełożeniu terminu debaty. Organizatorzy przepraszają za zaistniałą sytuację i zapewniają, że wszystkie zapowiadane DEBATY z okazji Jubileuszu 50-lecia IRWiR PAN kontynuowane będą wiosną, a dokładny ich harmonogram podany będzie w drugiej połowie lutego.


 

Wydarzenie odbędzie się 7 lutego 2022 roku o godzinie 11:00 w Pałacu Staszica w Warszawie i będzie transmitowane na żywo na portalu YouTube.

Wprowadzenie do dyskusji przedstawią:

  • Grzegorz Brodziak (GoodValley),
  • Rafał Mładanowicz (Rada ds. Młodych Rolników przy KRiR),
  • Dr Jerzy Plewa (TEAM EUROPE),
  • Prof. Walenty Poczta (UPP),

    stawiając diagnozę oraz formułując hipotezy i propozycje na temat potrzeb rozwojowych polskiego rolnictwa o raz instytucjonalnych mechanizmów ich realizacji w perspektywie 2030 roku.

Debatę poprowadzi Dr Mirosław Drygas (IRWiR PAN).

Źródło: informacja prasowa