|

Firmy spożywcze i rolnicy promujący rolnictwo węglowe — filmy!

Zdjecie przedstawia krajobraz wiejski, z obrazem gospodarstwa rolnego na planie pierwszym, a tam - owce, rolnik, zagroda, domostwo i las na horyzoncie.

Członkowie Grupy Tematycznej do spraw rolnictwa węglowego Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, wytypowali i udostępnili materiały dotyczące różnych podejść do sekwestracji dwutlenku węgla w ramach holistycznego podejścia do produkcji żywności i gospodarowania gruntami.

Jeden z członków grupy tematycznej, szwedzka Arla Foods Group, przygotowała filmy opisujące jej narzędzia klimatyczne, służące zmniejszeniu śladu węglowego mleczarni, technikom rolnictwa regeneratywnego i podejścia służącego utrzymaniu zdrowych gleb. Wszystko to, dla przeciwdziałania zmianom klimatu i utraty bioróżnorodności. 

Filmy oraz dodatkowe informacje, dostępne są pod poniższymi linkami (jęz. angielski).

Poza tym, w komunikacie o filmach, ENRD poleca również zapoznać się z materiałami dotyczącymi podnoszenia świadomości na temat rolnictwa węglowego i kwestiami związanymi z zachęcaniem do uprawy dwutlenku węgla. Te, stanowią jedynie część większej playlisty, polecanej w ramach szukania informacji o rolnictwie węglowym.