|

Innowacje i przyszłość rolnictwa — zbliża się Europejskie Forum Rolnicze 2023

Za niespełna tydzień, 22-23 marca 2023 roku w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa, rozpocznie się kluczowe wydarzenie dotyczące przyszłości oraz wyzwań polskiego rolnictwa — Europejskie Forum Rolnicze. W piątej edycji wezmą udział wybitni przedstawiciele branży agrarnej, w tym ministrowie rolnictwa z państw Unii Europejskiej, eksperci, doradcy rolni, producenci i przetwórcy, a także uczestnicy związków rolniczych, jednostek samorządowych oraz instytucji naukowych i branżowych z całego kontynentu.

Organizatorami Europejskiego Forum Rolniczego są Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion. Wspólnie tworzą platformę do rozmów, która umożliwia zgromadzenie szerokiej grupy ekspertów, przedstawicieli różnych dziedzin i sektorów, co z pewnością sprzyja zdobywaniu nowych perspektyw i podejść do istotnych problemów i wyzwań stojących przed rolnictwem.

Krzysztof Podhajski, prezes Fundacji EFRWP zdradza, że tegoroczne wydarzenie koncentrować się będzie na trzech kluczowych debatach dotyczących kształtowania regionalnej polityki Polski, przyszłości europejskiego rolnictwa oraz oczekiwaniach rolników i mieszkańców terenów wiejskich.

W ramach Forum odbędą się liczne panele i dyskusje obejmujące szeroki wachlarz tematów związanych z polityką agrarną. Wyróżnieni zostaną również najbardziej innowacyjni rolnicy. Kluczowe debaty na głównej scenie G2A Arena będą skupiać się na próbie odpowiedzenia na wiele pytań, między innymi dotyczących kształtowania polityki regionalnej w Polsce. Podstawą dyskusji będzie cykliczny raport Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej — Monitoring Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Po szczegóły dotyczące wydarzenia zapraszamy na stronę:

TUTAJ