|

Jak wspierać zatrudnienie młodzieży wiejskiej? Grupa Tematyczna szuka odpowiedzi

Młodzi ludzie z obszarów wiejskich w całej Europie są zaproszeni do wzięcia udziału w Grupie Tematycznej do spraw Zatrudnienia Młodzieży Wiejskiej, powołanej przez Unijną Sieć Wspólnej Polityki Rolnej. Stosując holistyczne podejście, członkowie grupy zbadają sposoby wspierania zatrudnienia młodzieży wiejskiej, biorąc pod uwagę zmiany na rynku pracy, światowe trendy oraz obecnie dostępne narzędzia, inicjatywy i fundusze.

Spotkania będą się odbywały w jęz. angielskim.

Grupa będzie składać się z młodych uczestników pochodzących z różnych środowisk, grup społecznych i zawodowych. Wezmą oni udział w dwóch spotkaniach online w marcu i maju 2023 roku, gdzie wspólnie będą dyskutować i szukać odpowiedzi na wyzwania dotyczące problemów z zatrudnieniem młodzieży wiejskiej. W spotkaniach wezmą udział osoby poniżej 30 roku życia z różnych obszarów wiejskich UE — pozwoli to osiągnąć efekty, które nie tylko są skierowane do młodzieży, ale i są przez młodzież zebrane oraz opracowane.

Uczestnicy zostaną wybrani na podstawie doświadczenia i/lub wiedzy na temat zatrudnienia młodzieży wiejskiej, zaangażowania w dialog, zdolności komunikowania się w języku angielskim i gotowości do udziału w dwóch spotkaniach online. Kryteria pożądane to wiek 18-30 lat, doświadczenie zawodowe oraz prowadzenie działalności gospodarczej.

Potwierdzenie udziału zostanie przesłane najpóźniej do końca lutego 2023 roku.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z organizatorem, pod adresem: thematicgroup4@eucapnetwork.eu.

Jeśli jesteś zainteresowany, zgłoś swoją kandydaturę poprzez wypełnienie formularza do 16 lutego 2023 roku pod linkiem: Tutaj!

Po więcej informacji zapraszamy do jej źródła, pod adresem dostępnym w linku: Tutaj!