|

Konkurs „Świat się kręci wokół wsi!” — pozostało już tylko 8 dni na zgłoszenie!

Zdjęcie przedstawia krajobraz polskiej wsi o świcie, z polem na głównym planie i drzewem w tle mieszczącym się.

Jeśli z pasją opowiadasz o swojej wsi lub gospodarstwie, jesteś osobą świadomą atutów twojej okolicy i pragniesz trafić ze swoją opowieścią do szerszego grona odbiorców — gratulacje — połowa pracy jest już za Tobą. Teraz wystarczy, że chwycisz aparat, kamerę lub telefon i nagrasz film pokazujący zmieniającą się, polską wieś. Nie musisz dysponować profesjonalnym sprzętem, nie musisz też mieć wykształcenia filmowego — najważniejsza jest Twoja historia!

Konkurs ogłoszony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ma wzmocnić wizerunek polskiej wsi i zawodu rolnika. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi jest miłe jej mieszkańcom, a rolnik jest wszechstronnym człowiekiem, budującym swój potencjał na ciężkiej pracy i efektywnym wykorzystywaniu środków unijnych.

Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne oraz upominki rzeczowe.
Prace laureatów poprzedniej edycji dostępne są na koncie YouTube MRiRW.
 

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs skierowany jest do młodych mieszkańców wsi, w wieku od 16 do 40 roku życia. W ramach konkursu przewidziane są 2 kategorie wiekowe:

  • Kategoria I – Ta kategoria jest dla Ciebie, jeżeli masz od 16 do 25 lat i mieszkasz na wsi. Pokaż nam swoją wieś widzianą z Twojej perspektywy. Zaprezentuj swoją okolicę jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego oraz podziel się swoimi planami na przyszłość. Opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat.

  • Kategoria II – Jesteś młodym rolnikiem w wieku do 40 lat? Ta kategoria właśnie dla Ciebie. Podziel się swoją historią, pokaż nam swoje osiągnięcia i determinację w rozwijaniu swojego gospodarstwa, poprawie jego konkurencyjności na rynku – z wykorzystaniem środków unijnych.
     

Jak się zgłosić?

Formularze zgłoszenia przyjmowane są do 28 września 2022 roku, a filmy do 30 września 2022 roku.  Szczegóły znajdziesz na stronie MRiRW oraz na stronach ARiMR i KOWR