|

Seniorzy w akcji — zbuduj społeczność przyjazną każdemu pokoleniu

Czy masz 60 lat albo więcej i pragniesz angażować się w międzypokoleniowe inicjatywy społeczne w swoim regionie? Chciałbyś wpłynąć na przyszłość, motywując lokalną społeczność do udziału w przedsięwzięciach związanych z ochroną środowiska czy przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym? A może myślisz o wykorzystaniu innowacji technologicznych w kreowaniu świata przyjaznego seniorom? Zgłoś swój koncept do konkursu "Seniorzy w akcji". Zapisy trwają do 11 kwietnia 2023 r.

SZCZEGÓŁY

Celem konkursu jest wspieranie starszych obywateli w tworzeniu interesujących projektów angażujących mieszkańców lokalnych społeczności. Jak udowodniły poprzednie edycje, seniorzy mogą być inspirującymi inicjatorami społecznych działań. W tegorocznej edycji organizatorzy poszukują animatorów, którzy będą kierować swoje pomysły ku przyszłości, by w oparciu o wymianę wiedzy i doświadczeń budować społeczności przyjazne dla każdego pokolenia.

Wśród poszukiwanych projektów są te, które promują harmonijne współistnienie ludzi z naturą, zwiększają wiedzę społeczności lokalnej i angażują w działania na rzecz ochrony środowiska czy przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Wspierane są również inicjatywy rozwijające kompetencje cyfrowe wśród osób starszych, a także budujące więzi międzypokoleniowe czy stymulujące dialog międzykulturowy.

Konkurs jest skierowany do seniorów oraz par międzypokoleniowych, chcących być animatorami projektu, we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją. W konkursie można uzyskać dotację w wysokości do 17 000 zł., a uczestnicy otrzymują także możliwość uczestnictwa w warsztatach zdobywania nowych kompetencji.

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu.


Konkurs jest organizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" w ramach programu "Uniwersytety Trzeciego Wieku - Seniorzy w akcji" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.