|

Wspólnie ku silniejszym obszarom wiejskim: dołącz do konferencji w Uppsali!

W maju 2023 r. odbędzie się konferencja poświęcona tematyce Paktu na rzecz Obszarów Wiejskich, zatytułowana „Działając na rzecz obszarów wiejskich – dzielenie się doświadczeniami i nauka na przyszłość”. Wydarzenie, które odbędzie się w Uppsali (Szwecja), ma na celu omówienie dotychczasowych osiągnięć oraz wypracowanie nowych pomysłów na przyszłość wiejskich terenów Unii Europejskiej.

Rejestracja na konferencję jest możliwa do 31 marca 2023 roku (kliknij tutaj)

Inicjatywa Paktu na rzecz Obszarów Wiejskich została wprowadzona w czerwcu 2021 roku, aby do 2040 r. obszary wiejskie UE były silniejsze, połączone, odporne i bardziej zamożne. W jej ramach, na terenie całej Unii, podejmowane są działania mające na celu wsparcie i rozwój wsi.

Konferencja, przewidziana na 3-4 maja 2023 r., zgromadzi 150 uczestników, wśród których znajdą się reprezentanci państw członkowskich, politycy, naukowcy oraz przedstawiciele instytucji europejskich. Pierwszy dzień spotkania będzie poświęcony wizytom studyjnym w przedsiębiorstwach wiejskich hrabstwa Uppsala, natomiast drugi dzień przewidziano na interaktywne panele dyskusyjne.

Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Podczas konferencji poruszone zostaną takie tematy jak:

  • Przykłady i dobre praktyki w zakresie wdrażania paktu na rzecz obszarów wiejskich na poziomie krajowym.
  • Rola Lokalnych Grup Działania jako Lokalnych Paktów.
  • Zaangażowanie i udział młodzieży w realizacji Paktu na rzecz Obszarów Wiejskich.

Więcej informacji, wstępny program oraz link do rejestracji można znaleźć na stronie wydarzenia:

TUTAJ

Zaproszenie na to wydarzenie stanowi doskonałą okazję dla wszystkich zainteresowanych rozwojem obszarów wiejskich oraz wymianą doświadczeń i wiedzy, które pozwolą na realizację wspólnych celów i  podejmowanie dalszych działań na rzecz europejskiej wsi.