|

Zapraszamy do kolejnych odwiedzin stoiska “Odpoczywaj na wsi!”!

Zdjęcie przedstawia krajobraz wiejski.

W ramach projektu „Odpoczywaj na wsi”, realizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, powstało stoisko o tej samej nazwie, cieszące się nieustającym zainteresowaniem odwiedzających na wielu tegorocznych wydarzeniach branżowych. Dowodzi tego fakt, że na tegorocznych Międzynarodowych Targach Turystycznych „W stronę słońca” w Opolu uzyskało po raz kolejny nagrodę za najładniejsze stoisko.

Głównym celem projektu jest kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Projekt skierowany jest przede wszystkim do Polaków z większych i średnich miast, niemających kontaktu z obszarami wiejskimi, a szukających na imprezach turystycznych niestandardowych form na spędzenie wolnego czasu.
 

Co znajdziemy na stoisku?

Na potrzeby kampanii, stoisko zostało specjalnie zaprojektowane i wykonane tak, aby miało jak najsilniejszy związek z dorobkiem polskiej wsi. Drewniana, kolorowa chatka, cieszy się wielkim zainteresowaniem na każdym z odwiedzanych miejsc. Goście stoiska mogą nie tylko wymieniać się informacjami na temat turystyki wiejskiej i agroturystyki z całej polski, ale i otrzymać szereg materiałów informacyjno-instruktażowych, w tym mapy, foldery i publikacje dotyczące konkretnych regionów.

Dodatkowo, udzielane są na nim także informacje i odpowiedzi na zadawane przez odwiedzających pytania dotyczące specyfiki prowadzenia działalności turystycznej na wsi. Organizowane są tu pokazy oraz konkursy, dotyczące produkcji wyrobów rękodzielniczych o charakterze folklorystycznym i ludowym, nawiązujące do tematyki dziedzictwa kulturowego polskiej wsi.
 

Gdzie znajdziemy “Odpoczywaj na wsi”?

W tym roku, stoisko będzie obecne na dwóch imprezach branżowych:

Zapraszamy!


Stoisko informacyjno-edukacyjne „Odpoczywaj na wsi” obecne w 2022 roku na licznych wydarzeniach targowych Rok 2022 jest kolejnym, w którym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizuje działania promujące turystykę wiejską w ramach projektu informacyjno-edukacyjnego „Odpoczywaj na wsi”, współfinansowanego ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.