Jak rozpocząć rolniczy handel detaliczny (rhd)? Zapraszamy do obejrzenia filmów, które powstały w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie.
Celem głównym tego projektu jest podniesienie wiedzy i świadomości wśród rolników o potencjale ekonomicznym tkwiącym w RHD oraz o sposobach wykorzystania go dla celu poprawy dochodów. Chodzi nam również o wzrost znaczenia RHD wśród rolników w Polsce, a także przeniesienie w inne regiony kraju sprawdzonych rozwiązań dot. kanałów dystrybucji, produktów, które w konsekwencji doprowadzą do zwiększenia promocji produktów pochodzących bezpośrednio od rolników.
Agroturystyka, czyli jak rolniczy handel detaliczny może zwiększyć atrakcyjność turystyczną miejsca?
W filmie zostały przedstawione gospodarstwa agroturystyczne, które produkują przetwory w ramach rolniczego handlu detalicznego. W materiale chcemy zachęcać pozostałych gospodarzy do wytwarzania przetworów w ramach rolniczego handlu detalicznego.
Gdzie sprzedawać produkty wyprodukowane w ramach działalności rolniczego handlu detalicznego?
W filmie ukazane zostały kanały dystrybucji produktów z rolniczego handlu detalicznego? przedstawione zostały miejsca, w których można sprzedawać produkty (targi, festyny), a także działających platform sprzedażowych, przedstawienie jednego z ośrodków doradztwa rolniczego, który pomaga w sprzedaży rolników. W materiale ekspert opowiada o tym, jak za kilkanaście lat będą wyglądały kanały dystrybucji.
Jak założyć działalność rolniczy handel detaliczny?
W filmie zostało przedstawione gospodarstwo, które właśnie rozpoczęło tego typu działalność dostosowując ją pod wymagania rolniczego handlu detalicznego. Wyjaśnione zostały zasady prowadzenia działalności rolniczego handlu detalicznego, określone limity dotyczące sprzedaży oraz dochodów czerpanych z tego typu działalności
Rolniku, o tym musisz pamiętać, czyli jakich błędów uniknąć
W tym materiale pojawiają się najważniejsze zagadnienia dotyczące ewidencjonowania sprzedaży, obrotu produktami w momencie choroby przetwórcy zagrażającej przeniesienie jej na produkty, informacje dotyczące miejsc do których nie można sprzedawać produktów rolniczego handlu detalicznego.
W materiale zostały przedstawione znaki jakości oraz wymogi, jakie należy spełnić by je otrzymać. Ponadto w filmiezostał przedstawiony rolnik, który opowiedział o średniej cenie konwencjonalnego produktu porównując go z ceną ze znakiem jakości. W materiale został poruszony ważny temat przygotowywania poprawnych etykiet na produkty, a także sposobu przechowywania produktów.
Dziesiątka najpopularniejszych produktów rolniczego handlu detalicznego
W filmie przedstawiono 10 najbardziej znanych i lubianych przez konsumentów produktów z rolniczego handlu detalicznego. Ukazano produkty, które zdobyły popularność w różnych regionach kraju.
Jakie dodatki można stosować w produktach rolniczego handlu detalicznego?
W materiale zostały przedstawione podstawowe informacje dotyczące stosowania dodatków znajdujących się w produktach ich maksymalna ilość . W materiale został przedstawiony producent rolniczego handlu detalicznego.
Więcej informacji o projekcie znajdziesz w zakładce projekty.