Dla promowania sprawdzonych zagranicznych wzorców służących zwiększaniu konkurencyjności polskich obszarów wiejskich, nasi partnerzy zorganizowali wyjazd studyjny do Francji — aby stworzyć okazję do wymiany doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk oraz podniesienia jakości działań opierających się o tradycyjne produkty i regionalną kuchnię – elementy istotne dla procesu rozwoju wsi.
Wyjazd odbył się w dniach 27 września – 1 października 2021 roku. Udział w nim wzięło 25 osób wytypowanych z czterech województw: lubelskiego, mazowieckiego, lubuskiego oraz śląskiego.
Uczestnictwo w wydarzeniu przysłużyć się może podejmowaniu działań i wspólnych inicjatyw. Ich skutkiem będzie tworzenie nowych marek produktów regionalnych i lokalnych. W oparciu o strategiczne myślenie o zrównoważonym rozwoju, spójności terytorialnej i o optymalnym wykorzystaniu zasobów polskiej wsi, uczestnicy są w stanie identyfikować, analizować oraz rozpowszechniać wśród zainteresowanych osób wiedzę zdobytą podczas wydarzenia.
Aby jednak dotrzeć do tego punktu, musieli doświadczyć miejsc na mapie Francji, takich jak:
- winnica na szlaku Beaujolais w Juliénas;
- gospodarstwo Ferme L`Espoir;
- lokalny targ w Villafranche sur Saone;
- browar Terre de Bières w Villefranche sur Saone;
- olejarnia Beaujolaise;
- winnica Beaujolais;
- Izba Turystyki regionu Beaujolais, gdzie spotkali się z jej przedstawicielami.
Aby zdobyć więcej informacji o projekcie w ramach którego odbył się wyżej opisany wyjazd, zapraszamy do jego opisu, znajdującego się na naszej stronie.