Aktualności
Nawożenie roślin a ochrona czystości wód: jak zachować równowagę?
Gospodarka nawozowa to ważny aspekt produkcji rolniczej, który ma wpływ na wydajność plonów oraz jakość produktów rolnych. Nieodpowiednie zarządzanie nawozami może jednak prowadzić do zanieczyszczenia środowiska, w tym wód, co stanowi poważne…
Dla przyrody i ludzkości — COP 15. Historyczne porozumienie podpisane!
Wczorajszym wczesnym rankiem, podczas konferencji ONZ w sprawie bioróżnorodności COP 15 w Montrealu, Unia Europejska dołączyła do 195 państw, które podpisały historyczne „Globalne Ramy Bioróżnorodności Kunming-Montreal”. Te, zawierają globalne cele i…
Zero zanieczyszczeń? Unijne cele na 2030 rok są w naszym zasięgu, wymagają jednak bardziej zdecydowanych działań
Zanieczyszczenie jest największą środowiskową przyczyną wielu chorób psychicznych i fizycznych oraz przedwczesnych zgonów. Narażone są szczególnie dzieci, osoby z pewnymi schorzeniami i osoby starsze. Dodatkowo, zanieczyszczenia są jednym z pięciu…
Jak odpowiedzialnie gospodarować wodą w rolnictwie w czasach zmian klimatu? — publikacja
Zapraszamy do przeczytania poradnika „Ochrona zasobów wodnych i racjonalne gospodarowanie wodą w rolnictwie w kontekście zmian klimatu”, powstałego w ramach projektu realizowanego przez naszego partnera, Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.…
Jak używać nawozów, aby nie zanieczyszczać wód?
Zapraszamy do przeczytania broszury „Gospodarka nawozowa a ochrona wód”, wydanej przez naszego partnera, Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa w ramach projektu o tym samym tytule.
Firmy spożywcze i rolnicy promujący rolnictwo węglowe — filmy!
Członkowie Grupy Tematycznej do spraw rolnictwa węglowego Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, wytypowali i udostępnili materiały dotyczące różnych podejść do sekwestracji dwutlenku węgla w ramach holistycznego podejścia do…