„Agroekologia we współczesnej Europie” — Zapraszamy na seminarium!

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne ZIARNO wraz z Płockim Oddziałem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, zapraszają na międzynarodowe seminarium o tytule: „Agroekologia we współczesnej Europie”, które odbędzie się 27 sierpnia w trybie stacjonarnym.

Program wydarzenia powinien szczególnie zainteresować osoby zainteresowane zmianami jakie czekają rolnictwo na drodze ku uczynieniu go przyjaznym Ziemi, przez praktyki stosowane i ukryte w terminie „Agroekologia”. O tym między innymi, opowiedzą międzynarodowi eksperci wizytujący Polskę w ramach projektu Bridging Generations in Agroecology.

Szczegółowy harmonogram spotkania:

10:00Otwarcie seminarium: dyrektor Wojciech Banaszczak.
10:15Prezentacja projektu z programu Erasmus+ „Budowanie mostów między pokoleniami w agroekologii” / Ewa Smuk-Stratenwerth.
10:30Agroekologia z perspektywy FAO i organizacji rolników / AndreaFerrante, Schola Campesina, Włochy.
10:50Rolnictwo biodynamiczne w Polsce, Szwajcarii i na świecie / dr Reto Ingold, Demeter international.
11:20Gospodarstwa ekologiczne jako miejsca pracy socjalnej — przykłady europejskie / Martin Nobelmann, Uniwersytet Zrównoważonego Rozwoju w Eberswalde, Niemcy.
11:40Współpraca rolników ekologicznych we Francji i Holandii / prezentacja doświadczeń organizacji InterAFOCG (Francja) i Toekomstboeren (Holandia).
12:00Rozpoczęcie dyskusji.
12:30Zakończenie spotkania.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu odbywającym się w Oddziale MODR-u w Płocku (ul. Zglenickiego 42D), należy zarejestrować się na stronie podanej przez organizatorów.