Dni Pola już niebawem!

Aby przekazywać wiedzę i przybliżać innowacyjne rozwiązania rolnikom, mieszkańcom wsi oraz – co najważniejsze – uczniom szkół rolniczych, organizacje zaangażowane w tworzenie i szerzenie rozwiązań dla polskiej wsi, opracowały wyjątkowe w skali kraju wydarzenie – Krajowe Dni Pola.

Dla kogo jest to wydarzenie?

Dla każdego chętnego poszerzenia swej wiedzy w tematach obracających się wokół szeroko pojętej branży rolno-spożywczej i handlowej. Szczególnie zainteresowani, powinni być jednak aktualni i przyszli rolnicy oraz osoby szukające informacji o nowościach w nasiennictwie. To oni, przez skupienie wielu firm branży w jednym miejscu, będą mogli zapoznać się z niemal pełną ofertą odmian dostępnych na rynku, tym samym ułatwiając sobie dostęp do najnowszych nasion poszczególnych gatunków roślin uprawnych.

Co przyniesie przyszłość?

Organizatorzy zakładają, że Krajowe Dni Pola staną się corocznym, najważniejszym „świętem pola” w Polsce, organizowanym przez kolejne ośrodki doradztwa rolniczego. Tak jak w tym roku, tak i w kolejnych latach, będą brały w nim udział jednostki naukowe, organizacje branżowe rolników oraz między innymi, instytucje z otoczenia rolnictwa.

Kiedy i gdzie?

W najbliższy weekend(19-20 czerwca) w Minikowie. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.