Multimedialna kampania informacyjno-edukacyjna „I – eko, i –logicznie
Partner KSOW: Południowa Oficyna Wydawnicza Sp. z o.o.” w partnerstwie z Fundacją „W dobrą stronę”
Czas trwania projektu: 01.07.2022-31.10.2023
Budżet projektu: 1 192 193,00 zł (w tym wkład własny 123 725,00 zł)
Odbiorcy projektu:
- rolnicy i uczniowie szkół rolniczych z całej Polski.
Opis projektu oraz jego cele:
Promocja innowacyjnych i dobrych praktyk służących ochronie środowiska i klimatu, a także zrównoważonego rozwoju uwzględniającego ekonomiczne aspekty produkcji rolnej.
W ramach projektu zaplanowano:
- 71 Filmów
- Filmy publikowane na kanale “Wieści Rolniczych” będą efektywnym środkiem promocji innowacyjnych i dobrych praktyk służących ochronie środowiska i klimatu, a także zrównoważonego rozwoju uwzględniającego ekonomiczne aspekty produkcji rolnej. Poza tym, zapewnią skuteczny transfer informacji na temat wsparcia finansowego, jakie można uzyskać na ochronę klimatu i środowiska.
- 3 Seminaria
- Czyli przekazywanie wiedzy uczniom szkół rolniczych na temat ochrony środowiska i klimatu . Spotkania odbywać się będą w niewielkich miejscowościach, gdzie dostęp do ludzi nauki i ekspertów jest ograniczony. Forma seminarium umożliwia zwiększenie zainteresowania potencjalnych beneficjentów problematyką ochrony środowiska i klimatu, bioróżnorodności, efektywnego wykorzystania zasobów oraz łagodzenia presji środowiskowej przez produkcję rolniczą.
- 30 artykułów
- Publikacja w 40 000 egzemplarzy artykułów promujących ochronę środowiska i klimatu.
- 16 Podkastów
- Te stosunkowo nowe formy publikacji są przez badaczy mediów wskazywane jako najprężniej rozwijająca się dziedzina mediów. Przewiduje się ich rosnący wpływ na kreowanie postaw, także tych dotyczących ochrony środowiska i klimatu.
Realizowany przez Partnera KSOW projekt, w szczególny sposób wpisuje się w filozofię nowoczesnej, opartej o najwyższe standardy, zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska gospodarki rolnej. Jak pokazują badania, wiedza o nowoczesnym, ekologicznym rolnictwie i rozwiązaniach, które można wdrażać w praktyce współczesnego gospodarstwa rolnego jest fundamentem podejmowania decyzji gospodarczych. Dotyczy to także upowszechniania dobrych praktyk. To wszystko są zagadnienia realizujące priorytety rozwoju obszarów wiejskich.
Priorytet 1 PROW: Wspieranie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie, leśnictwie i na obszarach wiejskich.
Cele KSOW
Cel 1: Zwiększenie udziału zainteresowanych stron we wdrażaniu inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
Cel 3: Informowanie społeczeństwa i potencjalnych beneficjentów o polityce rozwoju obszarów wiejskich i wsparciu finansowym .
Działanie 13 KSOW: Promocja zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
Projekt realizowany w ramach priorytetu 1: Ułatwianie transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie i leśnictwie oraz na obszarach wiejskich.